Jak dobrać rozmiar koszuli męskiej?

Dobrze dobrana koszula męska nie odstaje i nie jest zbyt ciasna. Dzięki temu mężczyzna wygląda i czuje się doskonale. Wielu mężczyzn jednak nie do końca wie, na co zwrócić uwagę, przy wyborze koszuli. Dowiedz się, jak dobrać rozmiar koszuli męskiej i na co jeszcze zwrócić uwagę.

Czy wiesz, jak kupować koszulę?

Wybierając się na zakupy, ubierz się tak, by kupowany model pasował do reszty stroju. Jeśli więc poszukujesz koszuli do sportowej marynarki i dżinsów, właśnie tak ubierz się na zakupy. Jeśli jednak planujesz zakup eleganckiej koszuli na specjalne okazje, załóż garnitur, do którego będziesz ją nosić. Na miejscu w sklepie wybierz kilka modeli i kolorów, które najbardziej Ci się podobają. Wielu specjalistów twierdzi, że po fason slim fit powinni sięgać wyłącznie szczupli mężczyźni. W praktyce jednak okazuje się, że panowie z brzuszkiem nierzadko lepiej wyglądają w koszuli slim fit niż regular – dlatego najlepiej sprawdzić oba fasony.

Właściwy rozmiar koszuli – czyli jaki?

Dobrze dopasowana koszula musi być na tyle długa, by nie wypadać ze spodni, na tyle przyległa do ciała, by nie przypominała worka i na tyle luźna, by mężczyzna mógł swobodnie się w niej poruszać. Ponadto musi mieć dość precyzyjnie dobraną długość rękawów – powinny one sięgać do nadgarstka, ale nie nachodzić na dłoń. Pamiętaj, że mankiet koszuli musi delikatnie wystawać spod marynarki (ale nie więcej niż 1 cm). Należy także zwrócić uwagę na rozmiar kołnierzyka.

Dowiedz się, jak dobrać rozmiar koszuli!

Załóż pierwszą z wybranych przez Ciebie koszul i zapnij ją na wszystkie guziki. Nie wciągając koszuli w spodnie, stań przed lustrem i złap za jej fragment na wysokości brzucha. Dobrze dobrana koszula powinna odstawać od ciała o około 8-10 cm. Mniejsza będzie krępować Twoje ruchy, większa będzie luźnym, niekształtnym workiem.

Teraz wciągnij koszulę w spodnie i usiądź. Delikatnie się pochyl, łokieć oprzyj o kolano, a brodę o dłoń. Jeśli kołnierzyk Cię nie opina, na pewno nie jest za wąski. Pamiętaj, że nie może też zbyt odstawać od karku czy szyi – sprawdź w lustrze, jak prezentuje się bez krawatu i muszki. W międzyczasie przekonasz się, czy koszula nie wysunęła się ze spodni.

Wybór idealnej koszuli męskiej – o czym jeszcze warto pamiętać?

Kupując koszulę, należy skupić się na nie tylko na jej rozmiarze i kolorze, ale także na tym, jak się w niej czujesz i wyglądać. Oczywiście najlepiej to ocenisz przed lustrem. Możesz również zwrócić uwagę na rodzaj kołnierzyka. Panowie z długą, szczupłą szyją doskonale prezentują się w kołnierzyku ze stójką, szczupłe osoby z kołnierzykami z szeroko rozstawionymi wyłogami, a postawni mężczyźni najlepiej wyglądają w koszuli z klasycznym kołnierzykiem.

Zapraszamy do jednego z naszych salonów i do showroomu – zamawiając u nas garnitur, możesz liczyć na pomoc w doborze koszuli do garnituru. Dobierzemy dla Ciebie również inne dodatki, jak buty, krawat, muchę czy poszetkę.