WEŁNA MERYNOSÓW

Wełna merino – garnitury męskie z wełny merynosów

Wełna merynosów to wyjątkowy rodzaj włókna. Jest jednocześnie niezwykle uniwersalna, jak i jedyna w swoim rodzaju. Na jej właściwościach poznano się już w XII wieku i od tego czasu zdobywa uznanie na wszystkich kontynentach. Choć owce merynos początkowo hodowano w Hiszpanii, obecnie najlepszą wełnę merino sprowadza się z Nowej Zelandii i Australii. Również my czerpiemy z tych wyjątkowych zasobów, szyjąc garnitury męskie z wełny merynosów.

Wełna merino – właściwości i zastosowanie wełny merynosów

Na czym polegają te wyjątkowe właściwości wełny merino? Przede wszystkim na unikalnych cechach termoregulacyjnych. Podczas gdy latem wełna merino jest niezwykle przewiewna, zimą skutecznie ogrzewa, a przez cały rok zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, dzięki czemu ubrania z wełny merynosów nosi się z nieskrywaną przyjemnością. Ponadto wełna merino jest bardzo higieniczna – dzięki efektywnemu odprowadzaniu wilgoci, ubrań z tego włókna nie trzeba prać po każdym założeniu. Ponadto wełna merino nie gniecie się z taką łatwością, jak len, dlatego sukienki, żakiety czy garnitury męskie z wełny merynosów znacznie lepiej znoszą trudne warunki, takie jak podróże czy wielogodzinne spotkania biznesowe.

Szlachetna prezencja i komfort noszenia – wełna merino idealna na garnitury

Oprócz praktycznych właściwości wełny merino, które sprawiają, że jest uniwersalna, ma ona kilka innych cech, które ostatecznie decydują o jej wyjątkowości. Włókno to jest bowiem bardzo miękkie i miłe w dotyku, dlatego – biorąc pod uwagę termoregulacyjność – chętnie wykorzystywane jest do szycia bielizny sportowej. Z włókna merynosów szyte są także koszulki, ciepłe swetry i czapki czy blezery, a każdy z tych elementów garderoby noszone są z wielką przyjemnością.

Ja oczywiście wełnę merino wykorzystuję do szycia garniturów – tych eleganckich, bardziej casualowych czy ekstrawaganckich. Współpracując z jednym z najlepszych producentów wełny merynosów na świecie Holland&Sherry, oferuję swoim klientom garnitury męski szyte na miarę – metodą MTM lub Bespoke. Obie są gwarancją dopasowania garnituru do sylwetki mężczyzny, a dzięki wysokiej jakości wełnie merino, garnitury Kraviec spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

A rad wolf A rad wolf A rad wolf